Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde vám popíšu výrobu granátů a dýmovnic.

Granáty:

Sádrák:

Ingredience:

Petarda MEGA- 5 Kč/ 1ks

Sádra- 12 Kč/1 kg

Lepidlo (malé)- 19 Kč

Sádrák je nejpoužívanější granát v airsoftu.

Vezmete formyčku (třeba ruličku od toaletního papíru). Do té nalejrte sádru a necháte zaschnout. Pak do těla granátu  vyvrtáte díru, vložíte petardu megu. Tu tam pro jistotu připenvěte lepidlem a nechte koukat kousek nad, aby šlo granát zapálit. Pak zapálíte a hodíte.

Fazolák:

Ingredience:

Petarda MEGA- 5 Kč/1 ks

BB 6mm- 35 Kč/2000 kuliček od Vietnamců

Rolička od toaletního papíru

Čtvrtka A4- 1 Kč/1 ks

Lepidlo herkules (střední)- 39 Kč

Fazolák je méně rozšířený, ale vyskytovat se může také.

Vezmete roličku od toaletního papítu a dole podlepíte dvěma vrstvami čtvrtky A4. Totéž uděláme i nahoře, ovšem s výřezem, aby mohla petarda koukat a zapálit se. Do těla granát nasypeme kuličky 6 mm (je možno používat i hrách). Přilepíme horný část, nrcháme zaschnout a je to.

Roznětka:

Ingredience:

Samoškrtací kowbojské sirky- 4 Kč

Smirkl papír o zrnitosti 100-120- 8 Kč

Čtvrtka A4- 1 Kč/1 Ks

Lepidlo (Střední)- 39 Kč

Na hlavičku Megy na vašem granátu přilepíme dvě hlavičky kowbojských sirek. Na pruh papíru silného 6 cm přilepíme smirkl o šířce přibližně 2,5 cm.  Karton se smirkem nastříhejte na proužky o šířce 1.2cm. Každý proužek přehněte na dvě stejně dlouhé části a navlečte na něj kroužek na klíče. Slepte obě poloviny kartonu k sobě, ale tak aby se lepidlo nedostalo ke kroužku. Pokud se karton v místě ohybu natrhl, tak jej pro jistotu přelepte lepidlem. Tím máte škrtátka hotová.